Telefon
WhatsApp
rajibraj 14 Eylül 2023, 19:41

Sağlam Bir Zemin için Kilitli Parke Taşı

Sağlam Bir Zemin için Kilitli parke taşı döşemesi son derece pratik olan kalın yapıları sayesinde ağır darbe ye basınca karşı son derece dayanıklı olan kilitli parke taşı modelleri genellik le otopark zemin kaplamlarında tercih edilmektedir. Kilitli parke taşı kullanım alanları sadece otopark alanları ile sınırlı kalmayıp inşaat çalışmalarının birçok aşamasında tercih edilmektedir. Peki kilitli parke taşı hangi şartlarda uygulanır ve fiyatları ne kadardır?

KİLİTLİ PARKE TAŞI MODELLERİNE ALTERNATİF

Kilitli parke taşı modelleri diğer ürünlere göre çok daha ekonomik ve avantajları da oldukça fazladır. Nasıl diğerlerine göre daha uygun ve avantajlı diyorsanız eğer şöyle izah edelim bir çok mekan da beton uygulamasını görüyoruz patlamış ve üzerinde kavlamalar meydana gelmiş peki sizce bunun telafisi mümkün mü? Tabi ki de hayır sadece geçici derz dolgusu ile bir müddet alanda düzenleme yapa bilirsiniz.

KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞEMESİ
Beton dışında yine kilitli parke taşına alternatif olarak düşünen karo taşı ve andezit taşı modelleri bu uygulamalar harç ve ya yapıştırma ürünleri ile uygulandığı için çökme gibi sorunlar da bir bütün olarak çökerler ve bunların da tadilatı mümkün olmayacaktır. Bu tarz sorun ile karşılaştığınız da çöken malzemeleri kaldırmak alandan atılması ve yerine yenisi yapılması düşünülürse bütçeyi oldukça zorlayacak sorunlarla karşılaşa bilirsiniz.

KARO TAŞI MI? KİLİTLİ PARKE TAŞI MI?

Karo taşı andezit taşı ve beton gibi ürünler elbette kaldır çöpe at ürünü değil ancak kullanım alanlarını tam bilmek gerekiyor. Mesela sizlere şöyle izah edelim kilitli parke taşı adı altında 10 farklı modellerde taş üretimi gerçekleştiriliyor. Bunlardan kimileri yürüme yolları için kimisi otopark alanları için mesela klasik model aşık taşı diye de tabir edilen kilit taşı modeli otopark alanlarında kilitli yapısı sayesinde kolay kolay açılmaz ama biz tutup otopark alanına üç boyutlu taş döşemesi yaparsak taş aralarında zamanla açılmalar kaçınılmaz bir son olacaktır. Her ne kadar tamir edilse de çok kısa zaman sonra aynı sorunlar mutlak baş gösterecektir.

KİLİTLİ PARKE TAŞI ZEMİNİ

Kilitli parke taşı döşemesi yapılacak alan zemin işin en önemli noktasıdır. Zemin mutlaka oturmuş bir zemin olması gerekir. Kilitli parke taşı döşemesi yapılacak alan çökmeye elverişli bir zemin ise parke taşı KONYA’da ekonomik fiyatlarda kilitli parke taşı almak ve uygulama işlemleri için bizi arayarak daha detaylı bilgi ala bilirsiniz.